Produkt dnia
Informacje, konkursy, artykuły, aktualności - czyli blog
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
I Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka 8-9 kwietnia 0

Informacja prasowa organizatora

Pierwsza edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to wyjątkowe święto najmłodszych czytelników, wypełnione najlepszymi tytułami książek ♥ ♥ ♥ 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA - BEZPŁATNY 


Głównymi atrakcjami Targów będą spotkania z autorami książek oraz warsztaty prowadzone przez znanych i lubianych ilustratorów i designerów. Odwiedzający spotkają m.in. Andrzeja Maleszkę, Michała Rusinka, Dorotę Sumińską, Cezarego Harasimowicza oraz Justynę Bednarek.

Kiedy dzieci będą zgłębiać tajniki literatury i przeżywać niesamowite przygody z bohaterami ulubionych powieści, rodzice będą mieli okazję zakupić dla nich interesujące pozycje w atrakcyjnych, targowych cenach (nowości wydawnicze, a także kreatywne zabawki i produkty designerskie dla dzieci).

Pierwszego dnia Targów Przecinek i Kropka, o godz. 13:00, odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2016.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

-------

Program Targów Przecinek i Kropka

Drodzy targowicze - na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem warsztaty@empik.com. W tytule wiadomości prosimy wpisać dzień, nazwę warsztatów oraz imię oraz nazwisko dziecka :) Liczba miejsc ograniczona. Wydarzenia na scenie są otwarte i nie trzeba się na nie zapisywać. 

Sobota 8 kwietnia, 11:00–19:00

Scena

12:00–13:00 Spotkanie z Dorotą Sumińską – na opowieści o zwierzętach zaprasza Wydawnictwo Literackie

13:00–14:00 „Przecinek i Kropka” 2016 – ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagrody – prowadzenie Katarzyna Bujakiewicz

14:00–14:30 Spotkanie z Marcinem Szczygielskim, autorem nominowanej do nagrody „Przecinek i Kropka” książki „Klątwa dziewiątych urodzin” – zaprasza Wydawnictwo Bajka

15:00–16:00 Spotkanie oraz warsztaty aktorskie z Andrzejem Maleszką, autorem bestsellerowej serii dla dzieci i młodzieży „Magiczne Drzewo” – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

16:00–16:30 Spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską – zaprasza Wydawnictwo Burda Media

17:00–18:00 Teatr Lalek Igraszka – spektakl „Złote Jajko” – chytra Lisica ma pomysł na szybkie wzbogacenie się (nie zabraknie dobrej muzyki, autorskich piosenek i wspaniałej gry aktorskiej)

18:00–19:00 Projekcje filmów Akademii Dokumentalnej – „Ruth”, „Giovanni i jego wodny balet”

Strefa warsztatów nr 1 – Czerwona

11:00–13:00 Staś Pytalski, Kaczka Dziwaczka i Samochwała, czyli warsztaty fotografii cyfrowej dla najmłodszych (6–10)

13:00–14:00 Dr Dolittle w spódnicy – spotkanie z Małgorzatą Zdziechowską, podróżniczką, wolontariuszką, opiekunką zwierząt, autorką książki „Zwierzaki podróżniczki Gosi” – zaprasza Wydawnictwo Papilon (6–10)

14:00–15:30 Tworzenie lalek teatralnych – warsztaty Teatru Lalek Igraszka (4–10)

15:30–17:00 Warsztaty komiksowe z Jackiem Frąsiem, twórcą komiksów, grafik, ilustracji i obrazów olejnych, perkusistą zespołu Cool Kids of Death – zaprasza Wydawnictwo Tadam (7–12)

17:00–18:00 Pop-up – inspiracje i tworzenie, spotkanie z Bożką Rydlewską – zapraszają Echa Leśne (4+ oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 2 – Żółta

11:00–12:00 Wielkie eksperymenty dla małych ludzi Wojciecha Mikołuszki – opowieści o badaczach i sprawdzanie eksperymentów, które zmieniły świat (7+)

12:30–14:30 Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów (rozkładanie na części, oglądanie dyskietek, joysticków) – zaprasza Prószyński Media (7–12 oraz dorośli)

14:30–16:00 Skarpetkowe wyliczanki – śpiewające warsztaty tworzenia skarpetkowych lalek i obrazów (7–11)

16:00–18:00 Czy plama może stać się bohaterem? Odkrywanie bohaterów w przypadkowych kleksach, malowanie powietrzem i ruchem kartki – warsztaty z Agnieszką Sinicką z CSW i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (5–12)

Strefa warsztatów nr 3 – Zielona

12:00–13:00 Smoczek Loczek – warsztaty komiksowe z rysownikiem Piotrem Nowackim – zaprasza Wydawnictwo Tadam (5–9)

13:00–14:00 Społeczny savoir vivre, czyli jak nie nadepnąć światu na odcisk – warsztaty o relacjach społecznych na podstawie książek „Mądrość z Natury” i „Zarządzanie marzeniami” – zaprasza Wydawnictwo Mind&Dream (6–10)

14:00-15:30 Warsztaty Daniela de Latoura i Justyny Bednarek, ilustratora i autorki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – zaprasza Wydawnictwo Poradnia K. (5–9)

15:30-16:30 Kompetencje miękkie w zabawach - warsztaty o niezbędnych umiejętnościach życiowych na podstawie książki „Galeria bajek. Wiersze czytane obrazem” – zaprasza Wydawnictwo Mind&Dream (6–10 oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 4 – Niebieska

11:00–12:00 Kubuś Puchatek w Stumilowym Lesie – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

12:00–13:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – rozwiązywanie zagadek, samodzielne tworzenie zakładek do książki z wizerunkiem ulubionego bohatera ze Stumilowego Lasu – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

13:00–14:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – rozwiązywanie zagadek, samodzielne tworzenie zakładek do książki z wizerunkiem ulubionego bohatera ze Stumilowego Lasu – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

14:30-16:00 Spotkanie z aktorką Anetą Zając i Smokiem Maciusiem – wspólne czytanie i moc atrakcji – zaprasza Wydawnictwo Dragon

16:00–17:00 Przecinek i Kropka – warsztaty czytelnicze Empiku (5+)

17:00–18:00 Moja pierwsza książka – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

Wydarzenia towarzyszące

11:00–19:00 Wystawa „Harry Potter” wraz z rekwizytami do fotografowania – zaprasza Wydawnictwo Media Rodzina

11:00–19:00 Wystawa prac Emilii Dziubak, autorki ilustracji do książki „Tyczka w Krainie Szczęścia” – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Kącik opieki dla dzieci z animatorką – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Przybij piątkę z Kubusiem Puchatkiem! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

11:00–19:00 Kubuś Puchatek – monidło do robienia zdjęć – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

12:00–13.30 Spotkanie z Agnieszką Dydycz i Antosiem Oniśko, autorami książki „O Wojtku z planety Uran” - przy stoisku Wydawnictwa Alegoria 

14:00–15:00 Spotkanie z Dorotą Kassjanowicz autorką książki „Zamieszanie na sawannie, czyli dlaczego zwierz dziki łyka batoniki” - przy stoisku Wydawnictwa Alegoria

Niedziela 9 kwietnia, 11:00–19:00

Scena

12:00–13:00 Spotkanie z Sylwią Chutnik – opowieści o zawodzie pisarza

13:00–14:00 Spotkanie z Szymonem Radzimierskim – zaprasza Wydawnictwo Burda Media

14:00–15:00 Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem – poprowadzi Ewa Świerżewska z córkami Igą i Adą – zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa

15:00–16:00 Spotkanie z Edytą Jungowską

16:00–17:00 Spotkanie z Michałem Rusinkiem, tłumaczem, wokół książki „Nowe przygody Kubusia Puchatka” (w programie czytanie fragmentu książki, a także literackie zabawy z bohaterami bajki) – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

17:00–18:00 Projekcje filmów Akademii Dokumentalnej – „Odkurzacze są super!”, „Było sobie drzewo”, „Chłopiec orzeł”

18:00–19:00 Dziecięca dyskoteka – pląsy na pożegnanie

Strefa warsztatów nr 1 – Czerwona

11:00–12:00 Warsztaty z Reksiem – działania czytelniczo-plastyczne z okazji 50. urodzin bohatera kreskówek i opowiadań – zaprasza Wydawnictwo Papilon (4–7)

12:00–13:30 Powrót do natury z dziećmi korzeni – plastyczno-literackie warsztaty o zjawiskach przyrody – zaprasza Wydawnictwo Przygotowalnia (4–6)

13:30–15:00 Bezbolesny zastrzyk wiedzy z wirusami – zdrowie, higiena i odporność z książką i humorem – zaprasza Wydawnictwo Przygotowalnia (6–9)

16:00 Sam w domu – warsztaty na podstawie nominowanej do nagrody „Przecinek i Kropka” książki o tym, że możemy się pięknie różnić i być najlepszymi przyjaciółmi – zaprasza Wydawnictwo Zakamarki (5–12)

16:00–18:00 Czy plama może stać się bohaterem? Odkrywanie bohaterów w przypadkowych kleksach, malowanie powietrzem i ruchem kartki – warsztaty z Agnieszką Sinicką z CSW i Muzeum Sztuki Nowoczesnej (5–12)

Strefa warsztatów nr 2 – Żółta

11:00–13:00 Skarpetkowe wyliczanki – śpiewające warsztaty tworzenia skarpetkowych lalek i obrazów (7–11)

13:00–15:00 Staś Pytalski, Kaczka Dziwaczka i Samochwała, czyli warsztaty fotografii cyfrowej dla najmłodszych (6–10)

15:00–17:00 Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów (rozkładanie na części, oglądanie dyskietek, joysticków) – zaprasza Prószyński Media (7–12 oraz dorośli)

Strefa warsztatów nr 3 – Zielona

12:00–13:00 Gimnastyka buzi i języka – warsztaty Państwa Szwajkowskich, autorów cyklu „Sto wierszyków”, w tym „Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych” – zaprasza Wydawnictwo Wilga (4+ oraz dorośli)

13:00–14:00 Emi i Tajny Klub Superdziewczyn – warsztaty z autorką Agnieszką Mielech – konkurs rysunku, do zdobycia odznaka Tajnego Klubu Superdziewczyn, korony Emi, książki – zaprasza Wydawnictwo Wilga (6–11)

14:00–15:00 Kumplobook. Dogrywka – warsztaty z wykorzystaniem zabaw z książki – kumplotest (test na znajomość kolegi), labirynty, wykreślanki, rymowanki i inne – zaprasza Wydawnictwo Wilga (7+)

15–16 Brulion zabaw podwórkowych – m. in. gra w gumę, kapsle, chłopek, łapki, raz dwa trzy baba jaga patrzy, składanie wachlarzy, łódek, piekła-nieba – zaprasza Wydawnictwo Wilga (7+)

Strefa warsztatów nr 4 – Niebieska

11:00–12:00 Przecinek i Kropka warsztaty czytelnicze Empiku (5+)

12:00–13:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

13:00–14:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

14:00–15:00 „Nowe przygody Kubusia Puchatka” – warsztaty wokół książki – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, rymowanki i zagadki ze Stumilowego Lasu! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon (3–6)

15:00–16:00 Bajkowe zakładki do książek – warsztaty Art & Craft Empiku (6+)

16:00–17:00 Moja pierwsza książka – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

17:00–18:00 Teatr cieni – postaci z bajek – warsztaty Art & Craft Empiku (7+)

Wydarzenia towarzyszące

11:00–19:00 Wystawa „Harry Potter” wraz z rekwizytami do fotografowania – zaprasza Wydawnictwo Media Rodzina

11:00–19:00 Wystawa prac Emilii Dziubak, autorki ilustracji do książki „Tyczka w Krainie Szczęścia” – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Kącik opieki dla dzieci z animatorką – zaprasza Wydawnictwo Mamania

11:00–19:00 Przybij piątkę z Kubusiem Puchatkiem! – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

11:00–19:00 Kubuś Puchatek – monidło do robienia zdjęć – zaprasza Wydawnictwo Znak Emotikon

12:00–13:00 Spotkanie z Danutą Parlak autorką książki „Obcy w lesie” – przy stoisku Wydawnictwa Alegoria

 

https://www.facebook.com/events/244732079322478/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl